• RSS
  • Facebook
  • Twitter
11
Kwiecień
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak pod względem turystycznym kraj ów nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – znacznie częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj mający do zaoferowania całe mnóstwo wspaniałych rzeczy. Jeżeli w takim razie szukamy dla siebie faktycznie ciekawego miejsca, to zdecydowanie powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najistotniejszych miast na terenie tego kraju zalicza się naturalnie położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – właśnie dlatego obecnie możemy w nim podziwiać bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle dużym krajem, że warto zapuścić się trochę dalej na wschód, ponieważ również i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Fantastycznym przykładem jest chociażby Kijów, który obecnie z całą pewnością zalicza się do zdecydowanie najpiękniejszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę możemy zwiedzić tak dużo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach znajdziemy wiele śladów polskiej kultury, zatem może to być doskonała lekcja historii.
źródło: http://peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.