• RSS
  • Facebook
  • Twitter
11
Kwiecień
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – w końcu jeśli sprawnie do tego podejdziemy, wysoce prawdopodobne, iż będziemy mieli np. 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być także być zbyt – w dalszym ciągu Polacy są narodem na dorobku, ale z pewnością odpoczynek każdemu pracownikowi się należy. Jednak wcale nie jest powiedziane, iż musimy definitywnie siedzieć w dłuższy weekend we własnym domu, ogrodzie bądź na działce. To takie typowe… O wiele lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Tallina, Sztokholmu czy Florencji.

Każdego roku, w szczególności wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułeczki. To dobrze, w końcu poznawanie odmiennych krajów, ludzi, jedzenia, etc. jest niesamowicie ciekawe, lecz także rozwijające nas. Na zagraniczną wycieczkę możemy udać się samodzielnie, ew. z bliskimi, lecz również z biurami podróży. Na pewno ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeżeli chcemy spędzić długi weekend w Palermo – przykładowo, sam dojazd to niemały koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, iż oba rozwiązania mają sporo zalet.

Dla takich osób, które wolą jechać autem, a do tego nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić zwiedzanie naszego kraju. W końcu chociażby Sandomierz to miejsce, gdzie można bardzo miło spędzić weekend. Ciekawe są również zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, kategorycznie odradzić można wyjazd do Zakopanego. Zakopane to niesamowicie popularne miasto, ale kiedy są długie weekendy, stolica polskich gór jest niemal oblężona przez podróżnych – zwłaszcza tych z Warszawy.
źródło: www.creativehubgroup.pl, psiatv.pl, http://aofn.pl, www.firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.